VanChoob

سوالات متداول

خانه ی چوبی

 

سوالات متداول


خانه  چوبی ون چوب

 

 

مدت ‌زمان ساخت و نصب خانه چوبی چه میزان است؟

برای آگاهی دقیق از زمان ساخت خانه ی چوبی باید متراژ و طرح مشخص باشد. به طور متوسط ۲ تا ۳ ماه طول می کشد تا خانه ی چوبی شما ساخته شود.حدودا یک هفته زمان برای طراحی اولیه لازم است، دو هفته برای تولید الوارهای چوبی و یک تا دو ماه برای ساخت خانه زمان لازم است. البته مدت زمان ذکر شده با توجه به متراژ طرح و ابعاد سازه ممکن است تغییرپیدا کند.در برخی از طرح‌ های خاص و پیچیده به خاطر داشتن سقف های بزرگ و پنجره های متعدد زمان بیشتری برای ساخت و مونتاژ خانه‌ های چوبی لازم است.

کمترین ضخامت دیواره برای خانه ی چوبی چقدر است؟

حداقل ضخامت دیواره برابر با ۹ سانتی متر است. این ضخامت دیوار از سایز های مناسب جهت هدایت حرارتی در فصول سرد و گرم سال برخوردار بوده و برای اقامت دایم در خانه مناسب است. با افزایش ضخامت دیوارهای چوبی از ۹ سانتیمتر به ۱۱ سانتیمتر هزینه سرمایش و گرمایش در خانه های چوبی به صرفه تر خواهد بود.

آیا خانه ‌های چوبی در برابر آتش ‌سوزی مقاوم هستند؟

نکته مهمی که در رابطه با آتش سوزی خانه چوبی وجود دارد این است که چوب هیچگاه نمی تواند از سطح خود آتش بگیرد تنها کمی تغییر رنگ می دهد. مساله آتش سوزی در خانه چوبی آنقدر که به نظر می آید نگران کننده نیست، همانقدر که یک ساختمان بتنی یا فولادی امکان آتش سوزی دارد، ساختمان های چوبی نیز به همان اندازه در معرض  خطر هستند. ما در ون چوب از چوب های بسیار مقاوم و ضخیم برای ساخت خانه های چوبی استفاده شده است. با این حال می توان با صرف هزینه ی اندک از مواد کند سوز کننده و نانو عایق ها برای تاخیر در آتش سوزی استفاده کرد.

الوار های تیمبر از چه نوع چوبـی ساخته میشوند ؟

ون چوب الوارهای تیمبر را از چوب های مخروطی کاج یا صنوبر که بسیار محکم و نسبت به رطوبت و گرما و سرما مقاوم هستند، می سازد.

آیا سازه‌ های چوبی پیش ‌ساخته دربرابر زلزله مقاوم هستند؟

سازه چوبی در مقایسه  با سازه بتنی و فولادی سبک تر است. به همین دلیل سازه ‌ی چوبی جز سازه های سبک محسوب می شود و ارتعاشات زلزله بر روی آنها تاثیر اندکی می گذارد. الوارهای چوبی که توسط مهندسین خبره ون چوب طراحی شده است ساختار ویژه ای دارد. اتصالات سازه ی چوبی به خوبی با هم درگیر می شوند . سازه ی چوبی یکپارچه حرکت می کند و در زمان زلزله کمترین تخریب را دارد.این موضوع باعث شده است که سازه‌ چوبی پیش‌ساخته علاقمندان بسیاری داشته باشد.

آیا خانه های چوبی با محیط زیست سازگارند؟

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به محیط زیست خود توجه می کنید بهتر است بدانید سازه‌ چوبی پیش ‌ساخته می ‌توانند تا حدود ۹۰ درصد قابل بازیافت باشند و از این نظر برای محیط زیست بسیار مفید هستند.هنگام ساخت و اجرای خانه چوبی به دلیل  زمان کم برای اجرا از منابع طبیعی کمتری مانند آب و برق و گاز استفاده می شود و در هنگام ساخت و ساز نخاله کمتری نیز تولید می شود.

عمر مفید خانه چوبی چند سال است؟

خانه های چـوبی که از تیرهای تیمبر و لاگ ساخته شده اند میتوانند تا صد سال عمر  داشته باشند که این امر با انجام عملیات هایی بر روی چوب امکان پذیر است.

سرمایش و گرمایش خانه‌ چوبی چگونه است؟

برای انتخاب تاسیسات سرمایشی و گرمایشی خانه چوبی هیچگونه محدودیتی وجود ندارد. برای مثال می توان از شومینه رادیاتور اسپیلت و… استفاده کرد. به لحاظ صرفه جویی  در مصرف انرژی ، خانه چوبی بسیار مقرون به صرفه است .  چون چوب انرژی را درون خود نگه می دارد. در هنگام طراحی خانه چوبی موقعیت لوله های تاسیسات گرمایشی و سرمایشی در نظر گرفته می شود .

قیمت خانه چوبی چقدر است؟

با توجه به نوسانات قیمت ارز و وارداتی بودن چوب ، قیمت آن بر اساس قیمت روز محاسبه می شود.

آیا جا به جایی خانه چوبی امکان‌پذیر است؟

بله، جابه جایی خانه چوبی امکان پذیر است. با اندکی اتلاف مصالح می توانید خانه خود را انتقال دهید . به دلیل اینکه  پروفیل های چوبی ون چوب مونتاژ شده هستند و به راحتی می توان آن ها را از هم جدا کرد.بسیاری از مشتریان ون چوب الوار های چوبی را در ایران خریداری کرده و در کشور دیگر خانه ی زیبای خود را احداث می کنند.

آیا می توانیم فقط الوارچوبی از شما خریداری کنیم؟

 شرکت ون چوب با توجه به امکانات پیشرفته در ساخت الوار چوبی با استفاده از بهترین چسب های ضد رطوبت حاضر است آن ها را در اختیار همکاران قرار دهد .

آیا خانه‌ چوبی در مقابل موریانه، قارچ ‌ها و حشرات مقاوم هستند؟

با توجه به نوع چوب به کار رفته در تولید الوارهای تیمبر این الوارها مقاومت بالایی در برابرحشرات، موریانه و… دارند . به‌ عنوان مثال چوب نراد روسی در ساخت خانه های چوبی بسیار کاربردی است.

قیمت خانه چوبـی شامل چه مواردی می شود ؟

این قیمت شامل تمام هزینه های طراحی،اجرای خانه ی چوبی، تاسیسات مکانیکی و برقی، تجهیزات داخلی و حمل و نقل و کلید تحویل است.

چطور میشود یک خانه ی چوبی ساخت؟

ابتدا باید مدل مدنظر خود را (تیمبر یا A Frame) انتخاب کنید . سپس با مشورت با معمار متخصص در این حوزه طرح اولیه خود را آماده کنید . طرح اولیه خانه ی چوبی به بخش فنی ارسال خواهد شد. طرح شما پس از بررسی با در نظر گرفتن نکات اجرایی و سازه ای تصویب می شود. در گام بعدی قطعات چوبی طبق نقشه ها ی اجرایی برش داده می شود و بعد به محل پروژه حمل می شود. در گام بعد عملیات برپاسازی و مونتاژ خانه چوبی آغاز میشود.در پایان با نصب تاسیسات مکانیکی و برقی و کابینت و رنگ آمیزی ، پروژه شما به اتمام می رسد .


برای ساخت درب و پنجره خانه چـوبی چه مصالحی به کار برده می شود؟

برای درب و پنجره ها هم میتوان از الوارهای چوبی با اتصالات طراحی شده استفاده کرد و هم از در و پنجره های یو پی وی سی .

آیا می ‌توان خانه‌ چوبی را بر روی ساختمان های دیگر ساخت ؟

با توجه به انعطاف قابل ملاحظه ی الوار چوبی به عنوان مصالح ساختمانی با کیفیت می توان خانه چوبی را بر روی ساختمان های از پیش ساخته شده نیز، بنا کرد . با توجه به اینکه سازه چوبی جز سازه های سبک محسوب می شوند با در نظر گرفتن نکات فنی و وزن سازه چوبی می توان خانه چوبی را بر روی سقف ساختمان بتنی یا فولادی احداث کرد . به همین دلیل  خانه چوبی پیش‌ ساخته می‌ تواند با در نظر گرفتن جزییات طبقه ی زیرین مانند محل ستون ‌ها و تیرها بر روی مصالحی به‌ غیر از چوب در ساخته شود .

چسب مورد استفاده در ساخت الوارچوبی چه نوع چسبی است ؟

شرکت ون چوب به منظور افزایش  اطمینان مشتریان خود و تامین مقاومت الوارچوبی در برابر رطوبت از چسب های پلی اورتان یا چسب های کشتی استفاده میکند.

آیا ساخت خانه‌ چوبی در مناطق سردسیر ممکن است؟

خانه چوبی گزینه ی مناسبی برای ساخت و ساز در مناطق سردسیر است . خانه ی چوبی از دیرباز در مناطق سردسیر شمال اروپا و کانادا به وفور ساخته شده است .در بسیاری از کشورهای اروپایی، امریکای شمالی، کانادا و روسیه ساختمان های چوبی برای سکونت استفاده می شود. چوب مقاومت قابل توجهی در مقابل برف و باران دارد .

 
 

پاسخ سوال خود را نگرفتید؟ با ما در میان بگذارید

فرم تماس با ما

شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق سایت محفوظ و مربوط به ون چوب می باشد.

طراحی و پشتیبانی : باسط وب

021 26753716 - 021 26753345

09356911234

فرم تماس با ما