VanChoob

سوالات متداول

خانه ی چوبی

سوالات متداول        


خانه های چوبی ون چوب

کمترین ضخامت دیواره برای خانه ی چوبی چقدر است؟

حداقل ضخامت دیواره برابر با ۹ سانتی متر است.

این ضخامت دیوار از سایز های مناسب جهت هدایت حرارتی در فصول سرد و گرم سال برخوردار بوده و برای اقامت دایم در خانه مناسب است.

با افزایش ضخامت دیوارهای چوبی از ۹ سانتیمتر به ۱۱ سانتیمتر هزینه سرمایش و گرمایش در خانه های چوبی به صرفه تر خواهد بود.

 

آیا خانه ‌های چوبی در برابر آتش ‌سوزی مقاوم هستند؟

نکته مهمی که در رابطه با آتش سوزی خانه های چوبی وجود دارد این است که چوب هیچگاه نمی تواند از سطح خود آتش بگیرد تنها کمی تغییررنگ می دهد. مساله آتش سوزی در خانه های های چوبی آنقدر که به نظر می آید نگران کننده نیست، همانقدر که یک ساختمان بتنی یا فولادی امکان آتش سوزی دارد، ساختمان های چوبی نیز به همان اندازه در معرض  خطر هستند. ما در ون چوب از چوب های بسیار مقاوم و ضخیم برای ساخت خانه های چوبی استفاده شده است. با این حال می توان با صرف هزینه ی اندک از مواد کند سوز کننده و نانو عایق ها برای تاخیر در آتش سوزی استفاده کرد.

 

الوار های تیمبر از چه نوع چوبـی ساخته میشوند ؟

ون چوب الوارهای تیمبر را از چوب های مخروطی کاج یا صنوبر که بسیار محکم و نسبت به رطوبت و گرما و سرما مقاوم هستند، می سازد.

 

آیا سازه‌ های چوبی پیش ‌ساخته دربرابر زلزله مقاوم هستند؟

سازه های چوبی در مقایسه  با سازه های بتنی و فولادی سبک تر هستد. به همین دلیل سازه ‌ها ی چوبی جز سازه های سبک محسوب می شوند و ارتعاشات زلزله بر روی آنها تاثیر اندکی می گذارد. نوع ساختار ویژه الوارهای چوبی که توسط مهندسین خبره ون چوب طراحی شده است، باعث می شود که اتصالات سازه ی چوبی به خوبی با هم درگیر شوند و سازه ی چوبی یکپارچه حرکت کند و در زمان زلزله کمترین تخریب را داشته باشد.همین موضوع باعث شده است که سازه‌ های چوبی پیش‌ساخته علاقمندان بسیاری داشته باشد.

 

آیا می‌توانیم از کارخانه بازدید داشته باشیم ؟

ما خوشحال می شویم که پس از عقد قرارداد یک بازدید از محل کارخانه  داشته باشیم. برای این کار

ابتدا فرم بازدید که در انتهای سایت قرارداده شده  باید تکمیل شود  بعد از بررسی و اقدامات لازم با شما هماهنگ می شود.

 

آیا خانه های چوبی با محیط زیست سازگارند؟

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به محیط زیست خود توجه می کنید بهتر است بدانید سازه‌ های چوبی پیش ‌ساخته می ‌توانند تا حدود ۹۰ درصد قابل بازیافت باشند و از این نظر برای محیط زیست بسیار مفید هستند.هنگام ساخت و اجرای خانه های چوبی به دلیل  زمان کم برای اجرا از منابع طبیعی کمتری مانند اب و برق و گاز استفاده می شود و در هنگام ساخت و ساز نخاله کمتری نیز تولید می شود.

 

عمر مفید خانه های چوبی چند سال است؟

خانه های چـوبی که از تیرهای تیمبر و لاگ ساخته شده اند میتوانند تا صد سال عمر  داشته باشند که این امر با انجام عملیات هایی بر روی چوب همراه است.

 

سرمایش و گرمایش خانه‌ های چوبی چگونه است؟

برای انتخاب تاسیسات سرمایشی و گرمایشی خانه های چوبی هیچگونه محدودیتی وجود ندارد. برای مثال می توان از شومینه رادیاتور اسپیلت و… استفاده کرد. به لحاظ صرفه جویی  در مصرف انرژی ، خانه های چوبی بسیار مقرون به صرفه هستند  چون انرژی را درون خود نگه می دارند. در هنگام طراحی خانه های چوبی موقعیت لوله های تاسیسات گرمایشی و سرمایشی در نظر گرفته می شود و هیچگونه نگرانی در رابطه با این موضوع در خانه های چوبی وجود ندارد.

 

قیمت خانه های چوبی چگونه است؟

با توجه به نوسانات قیمت ارز و وارداتی بودن چوب های این خانه‌ها، قیمت آن بر اساس قیمت روز محاسبه می شود.

 

آیا جا به جایی خانه ‌های چوبی امکان‌پذیر است؟

بله، جابه جایی خانه های چوبی امکان پذیر است. اگر شما قصد انتقال خانه های چوبی را داشته باشید با اندکی اتلاف مصالح می توانید خانه ی چوبی خود را به بهترین نحو انتقال دهید به دلیل اینکه  پروفیل های چوبی ون چوب مونتاز شده هستند و به راحتی می توان آن ها را از هم جدا کرد.بسیاری از مشتریان ون چوب پروفیل های خانه ها ی چوبی را در ایران خریداری کرده و با خود به کشوری مورد نظر می برند و خانه ی زیبای خود را احداث می کنند.

 

آیا می توانیم فقط الوارهای تیمبر چندلایه را از شما خریداری کنیم؟

 با توجه به امکانات این مجموعه در ساخت الوارهای تیمبر با بهترین چسب های ضد رطوبت و ماشین آلات پیشرفته، ون چوب این امکان را فراهم کرده است که الوارهای خود را با قیمت مناسب در اختیار همکاران قرار دهد.

 

آیا خانه‌ های چوبی در مقابل موریانه، قارچ ‌ها و حشرات مقاوم هستند؟

با توجه به نوع چوب های به کار رفته در تولید الوارهای تیمبراین چوب ها مقاومت بالایی در برابرحشرات، موریانه و… دارند به‌ عنوان مثال چوب نراد روسی در ساخت خانه های چوبی بسیار کاربردی است.

 

قیمت خانه های چوبـی شامل چه مواردی می شود ؟

این قیمت شامل تمام هزینه های طراحی، فونداسیون،اجرای خانه ی چوبی،حمل و نقل و کلید تحویل است.

 

آیا می ‌توان خانه‌ های چوبی را بر روی ساختمان های دیگر ساخت ؟

با توجه به انعطاف قابل ملاحظه ی الوار های چوبی به عنوان مصالح ساختمانی با کیفیت می توان خانه های چوبی را بر روی ساختمان های از پیش ساخته شده نیز، بنا کرد. با توجه به اینکه سازه های چوبی جز سازه های سبک محسوب می شوند با در نظر گرفتن نکات فنی و وزن سازه های چوبی می توان خانه های چوبی را بر روی سقف ساختمان های بتنی یا فولادی احداث کرد.به همین دلیل  خانه های چوبی پیش‌ ساخته می‌ توانند با در نظر گرفتن جزییات طبقه ی زیرین مانند محل ستون ‌ها و تیرها بر روی مصالحی به‌ غیر از چوب در نظر گرفته شوند.

 
برای ساخت درب و پنجره خانه های چـوبی چه مصالحی به کار برده می شود؟

برای درب و پنجره ها هم میتوان از الوارهای چوبی با اتصالات طراحی شده استفاده کرد و هم از در و پنجره های یو پی وی سی.

 

آیا می ‌توان خانه‌ های چوبی را بر روی ساختمان های دیگر ساخت ؟

با توجه به انعطاف قابل ملاحظه ی الوار های چوبی به عنوان مصالح ساختمانی با کیفیت می توان خانه های چوبی را بر روی ساختمان های از پیش ساخته شده نیز، بنا کرد. با توجه به اینکه سازه های چوبی جز سازه های سبک محسوب می شوند با در نظر گرفتن نکات فنی و وزن سازه های چوبی می توان خانه های چوبی را بر روی سقف ساختمان های بتنی یا فولادی احداث کرد.به همین دلیل  خانه های چوبی پیش‌ ساخته می‌ توانند با در نظر گرفتن جزییات طبقه ی زیرین مانند محل ستون ‌ها و تیرها بر روی مصالحی به‌ غیر از چوب در نظر گرفته شوند.

 

چسب مورد استفاده در ساخت الوارهای چندلایه چه نوع چسبی است ؟

شرکت ون چوب به منظور افزایش  اطمینان مشتریان خود تامین مقاومت الوارها در برابر رطوبت از چسب های پلی اورتان یا چسب های کشتی استفاده میکند.

 

آیا ساخت خانه‌ های چوبی در مناطق سردسیر ممکن است؟

خانه های چوبی گزینه ی مناسبی برای ساخت و ساز در مناطق سردسیر هستند. ممکن است شما در بسیاری از مستندات  در مناطق کوهستانی مشاهده کرده باشید که تماما از ساختمان های چوبی برای این مناطق استفاده شده است. در بسیاری از کشورهای اروپایی، امریکای شمالی، کانادا و روسیه ساختمان های چوبی برای سکونت استفاده می شود.

پاسخ سوال خود را نگرفتید؟ با ما در میان بگذارید

فرم تماس با ما

شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق سایت محفوظ و مربوط به ون چوب می باشد.

طراحی و پشتیبانی : باسط وب

021 26753716

09356911234

فرم تماس با ما