VanChoob

کدام درختان برای ساخت خانه چوبی مناسب هستند؟

الوار چند لایه

جنگل های سیبری


الوار چند لایه ساخته شده از چوب کاج و صنوبر

چوب های منطقه سیبری دارای شهرت جهانی است!

خانه های الوار چند لایه چوبی ون چوب منحصراً از چوب صنوبر و کاج تولید می شوند.  این چوب ها با جدیدترین  امکانات از جنگل ها  برداشته می شوند و تحت مراقبت به محل مورد نظر ارسال می شود که بالاترین کیفیت مواد را تضمین می کند.

ویژگی های اصلی تیمبر شمالی عبارتنداز:

دارای گره های کوچک ، رطوبت پایین و چیدمان پیوسته حلقه های رشد.

به همین خاطر دارای استحکام و چگالی بالایی است.

و پس از پردازش طی فرآیند تولید، یک الوار چند لایه چوبی  منحصر به فرد  را تحویل می دهد .

کیفیت داخلی ، زیبایی و بافت چوب طبیعی زیبایی چشم گیری به خانه می دهد.

الوار چند لایه

 

  • یک متر مکعب چوب خشک ۵۲۰ کیلوگرم وزن داردکه در مقایسه با  سنگ تراشیده شده آجری سه برابر سنگین تر است. به همین دلیل هزینه های حمل و بارگیری را به شدت کاهش می دهد وباعث تسریع عملیات ساخت می شود.
  • در جهت طولی قدرت انبساط چوب ۸۰-۹۰ N/mm2 است . بنابراین ، مقاومت کششی خاص (چگالی نسبی) چوب در امتداد الیاف تقریباً سه برابر بیشتر از فولاد است.
  • ضریب قابلیت ارتجاعی چوب دو برابر کمتر از فولاد است و تقریباً  یک سوم سختی بتن است.
  • در فرآیند ساخت و ساز خانه چوبی ، به منظور دستیابی به مقاومت سازه ، با سازه ی فولادی مشابه ، ۲٫۵-۳ برابر چوب کمتری لازم است. بنابراین چوب از مقاومت بالا با خاصیت ارتجاعی خوب و وزن کم برخوردار است و خصوصیات  ساختاری بهتری نسبت به مصالح ساختمانی دیگر نظیر فولاد و بتن  دارد.

 

تفاوت ویژگی های چوب نرم ، یعنی کاج و صنوبر :

الوار چند لایه

کاج شمالی :
بافت چوب کاج از نظر سختی ، چگالی ،تنوع، خاصیت ارتجاعی ، استحکام ، مقاومت در برابر تأثیرات مختلف بیولوژیکی و رزینی بودن متفاوت است.
درختان کاجی که در مناطق شمالی بخش اروپایی روسیه رشد می کنند ،تنه های بسیار قوی  دارند . چوب درختان شمالی در مقایسه با چوب شاه درخت قفقازیبه لحاظ استحکام تنه فقط اندکی کمتر از شاه درخت قفقازی است . همچنین خاصیت رزینی بودن چوب کاج شمالی برای مقاومت در برابر شکل گیری و رشد قارچ بسیارحايظ اهمیت است.

الوار چند لایه

صنوبر شمالی:
جنگل های صنوبر ۱۶٫۵٪ از کل پوشش جنگلی را شامل می شوند و به طور کلی در مناطق شمالی روسیه رشد می کند . چوب این درختان مخروطی  سبک (۴۶۰ کیلوگرم پوند) و نرم است و تعداد زیادی گره پراکنده دارد که سختی بیشتری نسبت به چوب اطراف خود دارد. چوب صنوبر دارای مقدار رزین کمتری است درنتیجه قابلیت شکل دهی بیشتری دارد و نسبت به کاج بهتر خم می شود بنابراین بهترین چوب برای تولید الوارهای چند لایه محسوب می شوند. بافت چوب صنوبر بسیار سبک تر و یکنواخت تر از کاج است.

 

زیبایی شناسی جنگل شمالی در خانه شما:

امروزه بیشتر مردم دوست دار خانه های ساخته شده از چوب طبیعی  که بوی جنگل  را می دهد،هستند. در این راستا ، تیمبر چند لایه تولید شده از چوب صنوبر و کاج یک امتیاز بزرگ محسوب می شود چون  با گذشت سالها ، فیتونسیدهای شفابخش را آزاد می کند ، که تأثیر مثبتی بر سلامتی ساکنان خانه دارد. بر خلاف صنوبر ،کاج رایحه برجسته تری دارد ، حتی چوب لاک زده آن  ، خانه را از رایحه جادویی درخت پرمی کند و رزین موجود در ان به عنوان یک ضد عفونی کننده طبیعی عمل می کند.

ساختار چوب کاج رنگارنگ است و دارای رنگی مایل به زرد است که با گذشت زمان قرمز می شود. پس هنگام لاک زدن چوب ، رنگ ایده ال به دست می اید. اما چوب صنوبر که رنگ آن کمرنگ تر است . بافت یکنواخت تری دارد و آثار رویه برداری روی آن کمتر دیده می شود.

با توجه به خواص بی نظیر چوب های صنوبر و کاج بخش شمالی منطقه کیروف ، ما در ون چوب از چوب لمینت شده ی درختان شمالی صنوبر و کاج به عنوان تیرو ستون  برای ساخت و ساز خانه های چوبی و کلبه های چوبی استفاده می کنیم.

 

 

در صورت داشتن هر گونه سوال و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید


فرم تماس با ما

تماس با دفتر ایران

شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق سایت محفوظ و مربوط به ون چوب می باشد.

طراحی و پشتیبانی : باسط وب

021 26753716

09356911234

فرم تماس با ما