VanChoob

آیین نام های ساختمان چوبی

ویلای چوبی بزرگ

 آیین نامه های ساختمان چوبی


ون چوب

معرفی آیین نامه های طراحی قاب چوبی

خانه های چوبی جز سازه های سبک چوبی هستند که برای طراحی آن ها از آیین نامه های مرتبط با خودشان باید استفاده کرد ما در ایران هنوز آیین نامه تدوین شده ای برای طراحی و اجرای خانه های چوبی نداریم اما میتوانیم از برخی آیین نامه های معتبر دنیا استفاده کنیم که در زیر برخی از آنها را معرفی میکنیم:

در آمریکا مطالعات درباره ی قاب چوبی پس از زلزله نوتریج گسترش یافت و مهندسین در پی تدوین آیین نامه سازه های چوبی و پل های چوبی بودند و در سال ۲۰۰۹ آیین نامه IBC را تدوین کردند.

این آیین نامه مورد تایید مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن نیز است .بر اساس این آیین نامه طراحی لرزه ای مطابق با فصل ۱۶ آیین نامه ASCE 7-05 می باشد.

آیین‌نامه NDS 2005و استاندارد ۲۰۰۵ SDPWSبرای طراحی لرزه ای سازه های چوبی به کاربرده میشود که یکی از آیین نامه های معتبر میباشد.

در آلمان ساختمان سازی چوبی به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

استاندارد DIN 1052که برای موسسه ملی استاندارد کشور آلمان است به بررسی ملاحظات فنی و اجرایی سازه های چوبی می پردازد. در این آیین نامه ویژگی های مکانیکی چوب را در قالب منحنی هایی به نمایش گذاشته است .این نمودارها به مهندسان در طراحی خانه چوبی کمک میکنند.

– 

درصورتی که ملاحظات فنی بیان شده(مطابق با مشخصات اقلیمی منطقه موردنظر) در هریک از آیین نامه ها رعایت شود مقاومت لازم را در برابر باد و باران و زلزله و طوفان و اثرات زیست محیطی مانند قارچ ها حشرات و میکرو ارگانیزم ها خواهد داشت.

–  در سیستم قاب سبک چوبی سهولت زیادی در اجرای دهانه های با ارتفاع متنوع وجود دارد بنابر این با طرح های معماری خاص سازگار است. در این سیستم از قطعات چوبی پیش ساخته استفاده میشود برای طراحی قطعات چوبی از نرم افزارهای طراحی که بر پایه Cad است ، استفاده می شود که با خط تولید در ارتباط است . تمام اطلاعات مستقیما به کارخانه ارسال می شود تا دستگاه بتواند با کمترین خطا قطعات چوبی را برش بزند .

شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق سایت محفوظ و مربوط به ون چوب می باشد.

طراحی و پشتیبانی : باسط وب

021 26753716 - 021 26753345

09356911234

فرم تماس با ما